Odszkodowanie za kradzież samochodu
Odszkodowanie za kradzież samochodu. To tytuł mojego następnego tekstu. Nie bez przypadku, bo prowadzę kilka sprawy przeciwko ubezpieczycielom, którzy nie chcą wypłacić odszkodowania po kradzieży pojazdu.
Nie ukrywajmy statystyki odnalezionych przez Policję po kradzieży pojazdów są zatrważająco niskie. Jak już dojdzie do kradzieży, to szansa że odzyskasz swój samochód jest minimalna. Złodzieje mają swoje, zwykle skuteczne metody.
Nadzieję więc można pokładać w ubezpieczeniu Autocasco (AC) właśnie obejmujących kradzież pojazdu. Coraz więcej osób posiada ubezpieczenie AC kradzieżowe. Są one coraz popularniejsze, a na przykład przy umowach leasingu wymagają jego zawarcia banki będące w istocie właścicielami pojazdów.
Niestety ubezpieczyciele często odmawiają zapłaty, powołując się na różne wyimaginowane powoda wynikające z Ogólnych Warunków Ubezpieczenia.
Jak uzyskać odszkodowanie za kradzież samochodu?
W teorii wystarczy zgłoszenie szkody do ubezpieczyciela. Jednak w praktyce często odmawiają z różnych przyczyn zapłaty. Czasami ubezpieczyciele stwierdzają, że coś jest nie tak z kluczykami. Jeżeli nie przedłożymy ich w dwóch oryginalnych egzemplarzach, dostaniemy z pewnością odmowę.
Przy czym często ubezpieczyciele odmawiając zapłaty, opierają się na klauzulach niedozwolonych. Takich, których stosować im nie wolno.
Niedawno spotkałem się z przyczyną odmowy w sytuacji, gdy wszystko po prostu się zgadzało. Ubezpieczyciel natomiast uznał, że pojazd posiadał kiedyś szkodę, która powinna być szkodą całkowitą. Wobec tego odmówił zapłaty. Brzmi pokrętnie? No właśnie takie jest. Mój Klient nawet o takiej szkodzie nie wiedział, gdyż miał ją poprzedni właściciel pojazdu kilka lat wcześniej. Nawet na kilka lat przed zawarciem umowy ubezpieczenia. Niektóre towarzystwa ubezpieczeń robią jak widać niemal wszystko, aby odmówić zapłaty odszkodowania.
Klauzula Autowartość 100%
Warto ją posiadać w ubezpieczeniu od kradzieży samochodu, co kosztuje zazwyczaj dodatkową składkę. Co ona oznacza? W bardzo dużym skrócie kwota, która została przyjęta jako wartość pojazdu w dniu zawarcia umowy ubezpieczenia obowiązuje przez całą umowę. Często ubezpieczyciele zawyżają wartość pojazdu, przyjętą do ubezpieczyciela. Robią to po to, żeby dostać jak najwyższą składkę. Gdy dojdzie do kradzieży nawet kilka dni po zawarcia umowy ubezpieczyciela, potrafią zapłacić o kilkanaście a nawet kilkadziesiąt tysięcy mniej niż w polisie.
W przypadku klauzuli autowartość 100% lub stała suma wartości pojazdu zawsze są zobowiązani do zapłaty jednej i tej samej kwoty odszkodowania jak w polisie.
Telefon 604183261
Zapraszam do skorzystania z formularza. Sprawdź bezpłatnie czy należy ci się odszkodowanie. Pisz śmiało.
0 komentarzy